Aktuality,  Naše příběhy

Roste jako z vody

Je potřeba to štěňátko řádně zalévat…

Tak už jste jedna packa? Prcek už se rozkoukal a pořádně zlobí?

Tak to je známka toho, že už je naprosto váš…. patří do rodiny a už se ho jen tak nezbavíte. Hlavně přirostl k srdíčku…a kde co mu odpustíte, že? Tak to má být, je to parťák na zlomek vašeho života a celý jeho život je ve vašich rukou.

Tak ke krmení:

Jak je to s těmi granulkami? Vybírala jsem je vážně dlouho a za svým rozhodnutím si naprosto stojím. Yoggies jsou na našem trhu naprosto super granule.

Co když nešmakují? Nebojte prcek to s vámi umí a snaží se vás určitým psychickým nátlakem donutit k přemýšlení nad miliony změnami. Jde o to, že každému psíkovi sedí něco jiného. Je v nadlidských silách najít pro sedm psíků padnoucí jedno konkrétní krmivo pro každého jednoho z nich.

Není se čeho bát.

Prvním krokem k úspěchu je nepovolit, nenechávat misku stále plnou. Pravidla jsou jasně dána: „Dostaneš najíst….buď to zbaštíš, a nebo ne…pokud to nezbaštíš do 15ti minut a nebudeš si granulek vůbec všímat, dobrá. Granulky schováme, a dostaneš je až v následujícím čase krmení.“ Pokud psík následující krmení stále nechce dlabat, tak granulky schováme a opakujeme, dokud psík granulky s chutí nezbaští.

Věřte mi, že já podlehla a nic horšího jsem udělat nemohla. Lámala jsem si hlavu s granulkami, které by Coffee chutnali a vždy to dopadlo stejně. Pohled na misku plnou granulí, který znamenal něco jako “ tak to nemyslíš vážně“ a pak následoval vyčítavý pohled na mě. Takový pohled, který vám míří přímo na city a on mě ten ušák opravdu vydíral.Takže jsem si lámala hlavu s granulkama, proseděla hodiny na internetu, nastudovala neskutečné množství složení k tomu, aby pak frfňálek koukal na granule stejně vyčítavým pohledem jako na mě.

A dost, musím vydržet. A ono to najednou šlo. Ten psík není hloupý, hlady neumře. Ale pozor, někdy je důležité opravdu vycítit, že krmivo nesedí. Ale to, že frfňáček nechce jíst by neměl být zásadní indikátor. Spíše bych zkoumala, zda by mi po krmivu hubnul, nebo naopak přibíral, nebo se například drbal, měl záněty uší, průjmy, atd. To je jasný indikátor toho, že krmivo nesedí, známka toho, že je čas vymyslet jinou cestu. Takže stačí vlastně sledovat svého čtyřnožce a pozorovat na něm zda prostě sedí nebo ne….

Jak prckovi pomoci v dobrém růstu:

Důležité nezapomínat na to, že prcek roste a proto mu trochu dopřát a já doporučuji kloubní výživu. Podpořit ho v růstu. Bernáčci vyloženě na klouby netrpí, je ale fajn kloubní výživu zapojit v prvním roce růstu na podporu celkové kondice štěňátka