Štěňata

Náš eFkový vrh

138dní od narození

Je to velká radost. Když víte, že všichni do jednoho se mají tak dobře. Moc mi chybí ten frmol co okolo nich byl. Až je člověku nějak smutno. Naštěstí to kompenzují ty úžasné zprávy. Musím říct, že jsou to pěkná kvítka, ale jsou to milovaná kvítka, kteří mají moc rádi zahrádky a i když tak trochu zlobí, jsou to zdraví a úžasní pejci.

Moc na Vás myslím eFka i na vaše páníčky.

 

Pejskové 6.týden

 

Šťastná sedma jsou pěkně vykutálená partička.

Vyfotit fotku, když jsou stále v pohybu je těžké, ale není to nemožné. 🙂

 

Představení štěnátek

 

Šťastná sedma už má svá jména.

Je mi ctí představit Vám Floresitu, Freyu, Ferdinanda, Forresta, Falca, Frankenweenieho a Franklina.

Nejdříve jsem jim říkala čísílky v jakém pořadí se štěňátka narodila, ale již si zaslouží svá jména. Tak se budu přeučovat čísla na jména. Snad si je zapamatuji rychle. 🙂

 

První na svět přišla fenka Floresita. Narodila se 26.05.2018 ve 04:35 hod její porodní váha byla 414 g. Tato fenka je netmavší štěňe z vrhu. Její specifický znak je malý bílý flíček na zádech, který vypadá jako puntík.

Druhý na řadu šel pejsek Ferdinand. S Floresitou a dalšími dvěma psíky patří k nejtmavším z vrhu. Narodil se v 06:04 hod a vážil 432 g. Poznáme ho díky jemné lysince a malém flíčku na zádech ve tvaru čárky.

Třetí se narodil Forrest. Forrest pospíchal hned za Ferdinandem a narodil se v 06:22 hod s váhou 429 g.  Je jeden ze tří nejtmavších pejsků. Má maliko širší lysinku než Ferda a flíček ve tvaru trjúhelníčku na zádech.

Čtvrtý pejsek se narodil v 07:04 hod s váhou 469 g. Jako první šel hlavičkou napřed. Pracovní jméno bylo „plavec“. Tuto přezdívku dostal kvůli svým prvním minutám na světě. Půlkou tělíčka byl venku a zadní půlkou ještě na cestě, už se nadechoval a packama hrabkal tak, že vypadal jako když plave. Jeho jméno je odvozeno od americké plavkyně Missy Franklin. Pejsek se třemi flíčky nad ocáskem se jmenuje Franklin.

Freya je naše druhá fenečka a na svět šla jako páté štěňátko. Narodila se v 08:17 hod s váhou 450 g. Freya má flíčky na zádech, jak fleky od inkoustu. Krásně prospívá a byla druhým nejtěžším štěňátkem…a ne a ne toho Franklina dohnat.

Šesté štěně se narodilo v 09:18 hod s váhou 407 g. Je to drobeček, který je ochotný pro mlíčko od maminky i přes bráchu nebo ségru skočit. Je to bojovník a jmenuje se Falco. Je barevně podobný Freye jen místo jedné kapky od inkoustu na levém boku má hned tři flíčky jako tečky.

Během porodu nevyšla jedna placenta a já jsem se strachovala, aby to fence nějak neublížilo. Jelo se na veterinu. Mé předsevzetí během březosti feny bylo, aby všichni byli zdraví ( a Coffee je moje <3). Na veterině doktor dle ultrazvuku zjistil, že je na řadě další štěňátko. Je to Frankenweenie. Narodil se jako nejmenší s váhou 395g v 11:15 hod, již ale některé své sourozence s váhou předběhl.

 

 

 

Narození štěnátek

 

26.05.2018 se narodila šťastná sedma

 

V sobotu brzy ráno se Coffee narodili 2 fenečky a 5 pejsků.

Porod probíhal velmi dobře, štěnátka přišla na svět bez komplikací. Coffee byla klidná a starostlivá psí máma hned od začátku. Byl to nepopsatelný zážitek…

 

 

Potvrzené sono vyšetření

 

26.04.2018 paní veterinářka potvrdila z ultrazvuku 6-8 srdíček…

 

Probíhají velké přípravy od porodní bedny až po rozlišovací obojky pro malé pejsky.

Když se koukám na tu mojí Coffee jak jí každý den roste bříško, na to jak zmoudřela (tedy minimálně její výrazy jsou o 100% rozumnější), jak na mě kouká a trpělivě nosí malá coffeečátka…jsem z toho dojata. I když hlásíme, že připravujeme vrh F pro Coffee i pro Charlese jsou to první dětičky co každou chvilku vykouknout na světlo světa.

Moc se všichni těšíme…..<3

PS: na přiložené fotce je Coffee první štěně zprava

 

Plánujeme vrh F….

 

28.03.2018 jsme se vydali na výlet za vybraným psíkem na krytí. Byl to pro nás velký zážitek a jedno velké poprvé pro všechny zúčastněné. Koncem dubna jedeme na ultrazvuk, jsme všichni napjatí jak vše dopadlo a zda se můžeme začít připravovat na ušatou nadílku.

Hlavními aktéry dne D byl Charles Lady Bardotte a Coffee z Hulínského lesa.

Charles a Coffee si padli do očka. K tomuto dni netřeba moc slov:-)