Aktuality,  Naše příběhy

Jak se jmenují?

První na svět přišla fenka Floresita. Narodila se 26.05.2018 ve 04:35 hod její porodní váha byla 414 g. Tato fenka je netmavší štěňe z vrhu. Její specifický znak je malý bílý flíček na zádech, který vypadá jako puntík.

Druhý na řadu šel pejsek Ferdinand. S Floresitou a dalšími dvěma psíky patří k nejtmavším z vrhu. Narodil se v 06:04 hod a vážil 432 g. Poznáme ho díky jemné lysince a malém flíčku na zádech ve tvaru čárky.

 

Třetí se narodil Forrest. Forrest pospíchal hned za Ferdinandem a narodil se v 06:22 hod s váhou 429 g.  Je jeden ze tří nejtmavších pejsků. Má malinko širší lysinku než Ferda a flíček ve tvaru trjúhelníčku na zádech.

 

Čtvrtý pejsek se narodil v 07:04 hod s váhou 469 g. Jako první šel hlavičkou napřed. Pracovní jméno bylo „plavec“. Tuto přezdívku dostal kvůli svým prvním minutám na světě. Půlkou tělíčka byl venku a zadní půlkou ještě na cestě, už se nadechoval a packama hrabkal tak, že vypadal jako když plave. Jeho jméno je odvozeno od americké plavkyně Missy Franklin. Pejsek se třemi flíčky nad ocáskem se jmenuje Franklin.

Freya je naše druhá fenečka a na svět šla jako páté štěňátko. Narodila se v 08:17 hod s váhou 450 g. Freya má flíčky na zádech, jak fleky od inkoustu. Krásně prospívá a byla druhým nejtěžším štěňátkem…a ne a ne toho Franklina dohnat.

 

 

Šesté štěně se narodilo v 09:18 hod s váhou 407 g. Je to drobeček, který je ochotný pro mlíčko od maminky i přes bráchu nebo ségru skočit. Je to bojovník a jmenuje se Falco. Je barevně podobný Freye, jen místo jedné kapky od inkoustu na levém boku má hned tři flíčky jako tečky.

Během porodu nevyšla jedna placenta a já jsem se strachovala, aby to fence nějak neublížilo. Jelo se na veterinu. Mé předsevzetí během březosti feny bylo, aby všichni byli zdraví (a Coffee je moje <3). Na veterině doktor dle ultrazvuku zjistil, že je na řadě další štěňátko. Je to Frankenweenie. Narodil se jako nejmenší s váhou 395g v 11:15 hod, již ale některé své sourozence s váhou předběhl.