Aktuality,  Naše příběhy

Canicross

V sobotu bylo moc hezky. Dlouho jsme na tento den čekali, byli jsme totiž přihlášení na kurz- seznámení s canicrossem. Počasí nám přálo a probudili jsme se do sluncem zalitého dne. Ideální… Začíná to super. Moc jsem se těšila na to, jak to Coffee půjde a jestli jí to vůbec bude bavit.

Začali jsme povídáním o canicrossu, o tom jak dbát na bezpečí své i svého psa. Jaké vybavení používat, vlastně takové shrnutí informací co je důležité i pro člověka i pro psa, nakousli jsme i chování během závodů a potřebu krmení a zavodňování pejska. Těchto informací je mnoho a já jsem nechtěla začínat bez toho, aniž bych toto věděla. Přece jen, nechci Coffee nějak ublížit a nebo jí tahání znechutit. I když jsme chodili běhat, na volno nebo na vodítku…toto byl úplně jiný zážitek. První tahala Coffeelka řetěz…vůbec jí to netankovalo a raději si čmuchala a čmuchala… zdálo se, že jí to nějak nezajímá…ale když jsme vybíhali s ostatními psíky jakoby jí došlo, že to je nesmírná zábava a ochutnali jsme obě kouzlo tohoto sportu. Coffee táhla…no paráda…i když to bylo náročné a docela mě to psisko zrychlovalo.. tak jsme to zvládli v celku dobře.

Už se těším na další společné zážitky. Teď jen doladit naše vybavení na tento sport a sranda může začít. Musím na sobě hodně pracovat a také na komunikaci s Coffee… a doufffffáááám, že se nám canicross stane parťákem do slunečných i deštivých dnů, že díky němu budeme mít mnoho zajímavých a hezkých zkušeností a zážitků.

 

A doufám, že i Coffee to bavilo stejně jako mě…:-)